Rozhovor s Mariannou pre magazín Eva, február 2018

10.10.2018

Západný človek počuje slovo tantra a predstaví si sex. Naozaj máme občas pocit, že keď chce niekto podnikať v sexuálnych službách, no je mu trápne si to priznať, vezme duchovnú omáčku, zabalí robotu do nej, urobí si krásny web plný energií a duchovna a všetko je v poriadku: podnikám, zarábam, zároveň si držím tvár pred svetom a ani mamka nemá dôvod plakať, čím sa to jej dievča živí. Aha, ešte si pridám k menu nejaké iné, indické a dávam sa oslovovať ako kňažka tantry. Aashirya? To bude dobré, to funguje. Potom sa stane, že tantra má povesť niečoho, na čo pozriete jedným okom a chcete sa rýchlo dištancovať. 

Keď sa chlapík na internete spýta, čo je tá tantrická masáž, o ktorej frajerka stále hovorí, niekto mu poradí, že tantrická masáž je obyčajná masáž s happyendom. Jedna povie, že na masáž pošle aj svojho milého, druhá sa pohorší. Zbláznila si sa? Veď to je nevera! Tretia zapojí fantáziu a opáči: "Predstav si nejakého Milana, ako príde domov a vraví svojej Zuzke: Moja, taký som bol unavený z roboty, že som si odskočil na tantrickú masáž. Boli aj pierka, kožušinky, masáž lingamu som najprv ani nechcel, no potom som si to rozmysel. A Zuzka na to: Super, hlavne, že si si užil... Dve knedle či tri?" Koniec s iróniou. Nechcem byť úzkoprsé, ale informované.

Tak trošku masáž, tak trošku HAPPYEND

Popátrali sme a dobre sme urobili. O tantrickej masáži sme sa porozprávali s masérkou a terapeutkou Mariannou Púšovou.

Aký je rozdiel medzi tým, čo ponúka klasický salón so sexuálnymi službami, a Tantra chrámom?

Tantra je spôsob spojenia materiálneho sveta s duchovným. Tantra masáž, tantra jóga alebo meditácia sú spôsoby, ako sa nám to môže podariť. Pri tantra masáži sa učíme zažívať vedomú sexualitu. Áno, v tantra masáži sa spomína sex a sexuálna energia, ale z iného pohľadu. Pre mňa je to posvätná vec, rituál uctievania tela. Keď ku mne príde zákazník, nájde láskyplný priestor, kde sa môže otvoriť a preskúmať nové pôžitky bez hanby alebo posudzovania. Každého klienta si vážim, som tu na to, aby som ho priviedla k novým zážitkom. Neberme sexuálnu energiu ako zlú, je našou súčasťou. Je to najsilnejšia energia, akej sme schopní, je schopná stvoriť nový život. Je to aj vášeň, ktorá nás poháňa v každodennom živote, nadšenie, radosť z tvorby. Isto to poznáte.

Pre koho je tantra masáž, keď si odmyslíme tých, čo sú zvedaví na pikantné zážitky?

Pre každého, kto si myslí, že je unavený, že len dáva, cíti napätie.

Čo sa u vás pri masáži deje?

Je to pozorovanie. Vnímate, čo sa s vami deje, sledujete svoje myšlienky. Ponoríte sa do prítomného okamihu.

Nie je však tantra ako tantra...

S tým sa stretávame aj my. Neodsudzujem ani človeka, ktorý prevádzkuje sexklub alebo striptízový podnik. Nech si tam ľudia idú, potom aspoň neotravujú mňa. (smiech) Keď sa však takéto niečo nazýva tantra, ľudí to zavádza. Najlepšie to človek rozozná, keď sa pozrie na internetovú stránku. Keď otvoríte stránku "tantrického" salónu a vidíte polonahé či úplne nahé osoby s rozmazanými tvárami či čiernou páskou cez oči, to zrejme tantra nebude.

Tantra masáže často ponúkajú v zľavomate. To asi tiež nebude celkom ono?

Ak si niekto myslí, že tantrická masáž môže trvať menej ako hodinu a dostanete ju za 30-50 €, veľmi sa mýli. Kolega raz skúsil tantrickú masáž ponúkanú v zľave a zažil polhodinu spočívajúcu v tom, že masérka na neho naliala trošku oleja, trošku ho postískala a trošku priviedla k happyendu.

No a sme pri ňom. Pri happyende. FAKT a NAOZAJ to nie je cieľom tantrickej masáže?

Absolútne nie. Jasné, máme viac druhov masáži. Moja masáž je však predovšetkým celotelová, relaxačná a uvoľňujúca. Človek zistí, že sa ho dotýkam na miestach, ktoré bežná masáž vynecháva a sú tiež zdrojom rozkoše.

Tak toto nám priblížte. Aké miesta myslíte?

Začíname masážou nôh a chodidiel, tam sú reflexné body, ktoré stimulujem a ošetrím tým celé telo. Pre niekoho už len spôsob akým sa dotýkam nôh, môže byť nový. Používam škálu dotykov od jemných ľahučkých až po pevnejšie uzemňujúce. Obľúbená je masáž hlavy a krku. A či už bude nasledovať masáž "intimít", to si s každým klientom dohodnem pred masážou. Mám klientky, ktoré si to vyslovene neželajú, masírujem všetko, len to jedno nie. Možno aj preto, lebo sú celý život unavené z toho, ako sa im niekto potrebuje dostať "pod sukňu". Okrem toho, vzrušenie môžete pocítiť v celom tele bez toho, aby som sa dotkla "intimít". Môže vyvierať z masáže kolien, lakťov, brucha, oblasti srdca. Zrazu pocítite neznámu vibráciu. Orgazmus. Ľudia si totiž myslia, že ejakulácia rovná sa orgazmus.

A nie?

Nie. Ejakulácia je fyzické uvoľnenie tlaku. Orgazmus je energetického charakteru, vibrácia, ktorú každá žena občas zažije, ale nenazýva to orgazmom, ani si to nespojí.

Koľko ľudí dokáže odísť bez happyendu a nemyslia v štýle, keď už idem, tak nech z toho niečo mám?

Pracujem aj v Bratislave. Tu častejšie prídem do kontaktu aj s cudzincami, turistami. Tí sú otvorenejší, viac zažili. Najviac to cítiť u mužov zo severských krajín, tí si často neželajú masáž "intimít", nepotrebujú to mať. Druhá skupina ľudí je skúmajúca, opatrná. Najmä pri prvom stretnutí sú skôr pasívni, čakajú, čo to bude a čo dotyky s nimi urobia. Nechcú sa však masáži úplne odovzdať, sú skôr v strehu. Pri druhej-tretej masáži, keď nimi prebehne nejak vlna, si už dovolia dať pôžitok najavo zvukom, vzdychom alebo pohybom.

Dostávame sa k niečomu, čo nevieme prehryznúť. Intimita. Ak je človek bez partnera, nech si robí, čo chce. No keď ste vo vzťahu, ktorý - ideálne - stojí na základoch dôvery, blízkosti, výlučnosti, nebodaj sľubu, vieme si len ťažko predstaviť, aby ste sa cudzej osobe ukázali v tej najintímnejšej chvíli. Lebo čo už je intímnejšie ako, ehm, happyend?

Rozumiem. Myslím si, že je to dané spoločnosťou, možno na nás stále vplýva tabu o tele, sexe, nahote. Nahota je prirodzená, a navyše si otázku nahoty s klientom vykomunikujem hneď na začiatku. Klienti si môžu zvoliť ľahšiu formu masáže, keď si na sebe nechajú sarong alebo spodnú bielizeň. Chápem však, že ak máte partnera, dávate mu všetko, patrí to jemu.

Praktická otázka. Prečo aj vy musíte mať na sebe len sarong, poprípade aj nič?

Nevyhnutné je to najmä na začiatku, keď klienta pozdravím a pokúsim sa s ním energeticky spojiť. Počas tantrickej masáže sú však klient aj masérka naozaj väčšinou nahí. Nahota je pre nás totiž posvätná. Ak sú tam dve nahé telá, je to naozaj úplne iný zážitok. Profesionál si nastaví hranice a neprekročí ich. A tiež očakáva, že nebudú prekročené ani hranice voči nemu. Lebo sú aj špekulanti, ktorí vidia, že sa tam okolo nich pohybujem nahá, a tak skúšajú všeličo. Často vravím, nie, toto nie je erotická masáž. Prijímajte, oddychujte, no keď to neviete vydržať, tak dovidenia.

Je pre vás tantra životný štýl?

Áno. Neberiem to tak, že teraz masírujem a teraz žijem, neprepínam sa medzi tým. No autenticita nie je pre každého. Ste iná a okolie na to reaguje. Všimli si to všetci, ktorí ma bližšie poznajú. Je to trochu paradox, že vnútorne sa cítim stále rovnako, a pritom som iná. No každý vám vraví, že sa viac usmievate, pôsobíte uvoľnenejšie, krajšie. Usmievala som sa aj predtým, aj som bola milá, no cítila som, že to robím preto, aby som sa ľudom zavďačila a mali ma radi. Tantra mi dala slobodu, nemusím sa nikomu zavďačiť ani byť nasilu milá, lebo sa to patrí. Aj teraz som milá, slušná a všetko, no ide to zľahka.

Robievate aj párovú masáž. Tá môže byť ošemetná. Partneri ostávajú v jednej miestnosti. Žena sa jedným okom pozerá na to, ako niekto profesionálne narába s jej partnerom, muž, predpokladám, tiež pozoruje, čo sa deje vedľa. Je to pre páry prirodzené?

Párom, aké opisujete, odporúčame krátky spoločný kurz. Naučia sa masírovať navzájom. My ich tým len sprevádzame, naučíme ich navzájom sa masírovať. Ukážeme im, ako sa ešte viac navzájom spojiť napríklad metódou hlbokého dýchania. Tak to pre nich bude bezpečnejšie. Pri masáži sa medzi partnermi nabudí aj sexuálna energia, ktorú majú spolu prežívať a ...

... a odniesť si ju domov.

Presne. Preto ich na konci nechávame spolu samých, aby si zážitok prežili až do konca, porozprávali sa, objali. Do toho už nezasahujeme. To je ich intímna zóna.

Existujú stovky chodníkov, ktorými sa môžete vybrať, keď chcete skúmať svet a seba. Tantra je pre odvážnych a zvedavých. Tantrická masáž je terapia, ktorá vstupuje tam, kam bežná terapia nechodí. Chcete a viete si dovoliť neznáme? OK. Vnímate svoju sexualitu ako posvätnú vec? OK. No ten, kto chápe tantru ako alternatívu intímneho vzťahu, je vedľa. A ozaj, pozor na lacné kňažky bez certifikátu. 😊


Autorka: Soňa Košíková

Ostatné služby

Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu