5 tipov ako na jarnú únavu

19.03.2019

Neviem ako vy, ale ja mám toto jarné počasie nesmierne rada. Vonku je tak akurát, ani zima ani teplo, až na to, že zmena ročného obdobia prináša mnohým z nás pocity únavy, slabosti, neschopnosť sa sústrediť a častejšie bolesti hlavy.

Jarná únava. 

Poďme s ňou niečo urobiť. 


Čo nám môže pomôcť pri jarnej únave? 


  1. Bylinkové a očistné kúry: Po dlhej zime máme spomalený metabolizmus. Opäť si ho naštartujme bylinkami, ktoré zároveň telo zbavia toxínov. Zvoľte napr. čajovú zmes z brezy, žihľavy a púpavy. Pite denne aspoň liter tohto čaju po dobu 2 týždňov, prečistíte si krv aj črevá.

  2. Energia z kyslíka: Skorá tma v zime spôsobila, že sa nám nechcelo veľa hýbať. S jarným obdobím sa to ale mení. Pobyt na čerstvom vzduchu nám okysličí krv a budeme sa cítiť lepšie. Nezabudnime, že kyslík sa viaže na železo. Pridajme si do stravy napr. špenát, strukoviny či pečeň, a vitamín E, ktorý je v olivovom oleji, vajciach a orechoch.

  3. Nezabúdajte aj na dušu: Slnko potrebuje naše telo, doplní mu chýbajúci vitamín D
    a hormón šťastia serotonín. A zároveň ho potrebuje aj naša duša. Pohladí ju. Rovnako tak aj maľovanie na plátno či iná kreatívna tvorba. Ak cítite volanie, tvorte.

  4. Striedavá sprcha: Proti únave výborne pôsobí striedanie teplej a vlažnej, príp. studenej vody. Odporúčam vám začať na chodidlách a postupovať pomaly smerom nahor. Stimulujete si tým krvný obeh, čo je skvelý štart do nového dňa.

  5. Zažeňte únavu meditáciou a masážou: Aby nám jarná únava neprešla do chronickej, treba občas vypnúť a zmierniť tempo. Pomôže nám viac meditovať a dopriať si príjemné pocity a relax svojmu fyzickému aj psychickému telu. Na to odporúčam skvelú meditačnú Masáž 5 zmyslov.


Jarná únava je prechodný stav, ktorý pominie. Ale ak by sa u vás predsalen zdržala dlhšie, spolu so smutnou náladanou, melanchóliou, stratou záujmov, poruchami spánku a pretvávajúcimi pocitmi úzkosti, je lepšie vyhľadať odborníka, ktorý vám rád pomôže.


Krásnu jar plnú energie a slnka vám želá Marianna 

Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu