Ako Petrovi pomohla konzultácia?

04.02.2020

Je pre nás veľkým potešením, keď iba po jednom stretnutí nastávajú vo vašich životoch takéto veľké a podstatné zmeny. Do e-mailu nám prišlo poďakovanie od Petra, ktorý absolvoval konzultáciu:

terapia konzultácia mužské rozhovory tantra nitra savitryi
terapia konzultácia mužské rozhovory tantra nitra savitryi


Ahoj Marianka,

keď spätne hodnotím naše stretnutie po 3 mesiacoch, tak neviem, k čomu sa mám skôr vyjadriť. Najpodstatnejšie pre mňa je asi to, že som našiel odvahu navštíviť tvoje Tantra štúdio v Nitre. Ja som nepotreboval masáž, alebo niečo podobné, ale ako sama vieš, potreboval som iba osobnú konzultáciu.

Takže prvým krokom pre mňa bolo "prekonať" predsudky, ktoré som mal voči takýmto štúdiám. Väčšinou to boli mylné informácie od ľudí, ktorí vôbec nevedia, o čom Tantra v skutočnosti je a ktorí ani v takomto profesionálnom štúdiu nikdy neboli. Aj ja som si myslel, že Tantra je niečo so sexom a nevedel som, čo to presne je! Tak som sa pýtal ľudí, ktorí mali skúsenosti a aj sám som si niečo naštudoval a preveril si dostupné informácie. 


Druhým krokom bolo, vysvetliť návštevu tantra štúdia aj manželke. Rovnako ako ja, mala mylné informácie. A pod vplyvom týchto informácii sa v nej samozrejme otvorili programy ako žiarlivosť: "Prečo potrebuješ ísť na masáž do tantra štúdia, keď máme jeden druhého a veď nám to v sexe dosť dobre klape?" Vedel som však veľmi dobre, že je to celé o mne a že ja som ten, ktorý si potrebuje upratať svoje programy v hlave. Programy, ktoré som získal v puberte, kde mi nik nevysvetlil, o čom sex a intímny vzťah so ženou je.

Potom som "načerpal" scestné informácie od kamarátov a z porna. Takže som "hodnotil" seba aj partnerku podľa toho, ako vyzerali herci v porne a aj sex som hodnotil podľa ich "výkonu". Už dávno predtým, ako som prišiel na konzultáciu k tebe, som vedel, že porno nie je merítkom zdravého intímneho vzťahu. Ale programy, ktoré som zo sledovania internetu a porna mal, boli niekde hlboko vo vnútri... Stále mi vadilo, že nie som dosť "obdarený"... že nie som dosť výkonný... že manželka nedosiahla dosť orgazmov... Stále nebolo dosť...

Prenasledovali ma myšlienky, aké by to bolo s inou ženou a či by to s inou bolo už "dosť dobré"?Vedel som, že to nebolo o partnerke, ale čisto iba o mne. Sám som si s tým ale nevedel poradiť a potreboval som pomoc. Na teba som mal referencie od známych a preto som ťa aj oslovil s prosbou o pomoc a konzultáciu.

Dosť rázne som manželke vysvetlil, že idem k tebe iba na konzultáciu a nie na masáž! Že je to celé o mne a práve preto, aby sa nebála, že si nájdem inú partnerku "na skúšku" , potrebujem pomoc. Zostalo také zvláštne ticho... Vedel som, že nie je spokojná, ale bol som odhodlaný. 

Neviem objektívne vyhodnotiť, čo z nášho rozhovoru bolo pre mňa to najdôležitejšie. Celý ten rozhovor mi tak pekne zapadol do mojej mozaiky presvedčení a predsudkov. Celkovo som sa v živote viacej uvoľnil, pretože sme sa bavili o tom, že ženy nepotrebujú v posteli výkon, ako som to mal napozerané z porna. Ale, že žena potrebuje intimitu, lásku... Takže, keď som bol nervózny a frustrovaný zo svojho výkonu ja, rovnako to zo mňa cítila aj partnerka. A pocit intimity bol hneď preč.

Prestal som sa zaoberať všelijakými "zaručenými" návodmi na to, ako pri sexe uspokojiť ženu. Začali sme sa so ženou viacej rozprávať o sexe a intimite. Vysvetlili sme si navzájom, čo jeden od druhého chceme a potrebujeme. Bolo zaujímavé, aké to začalo byť jednoduché. A to sme si iba po 20-tich rokoch konečne vysvetlili, ako to chcem ja a ako ona. :)

Prestal som sa zaoberať tým, ako by som mal "správne" pri milovaní dýchať a paradoxne, keď som sa uvoľnil, vydržím sa milovať oveľa dlhšie a úplne s ľahkosťou. A možno časom, ak to tak budem cítiť, skúsim aj cvičenia, aby som dosiahol orgazmus bez ejakulácie. Ale už sa do toho nebudem tlačiť.

Začal som bežne používať techniku dýchania, ktorú si mi vysvetľovala na uvoľnenie napätia. Teraz, keď som v strese, zhlboka sa nadýchnem a snažím sa to napätie vydýchnuť ústami všetko von. Je úžasné, ako už po troch, štyroch výdychoch cítim, ako to napätie odchádza preč. Hlavne na začiatku to chcelo tréning, ale oplatilo sa!

Rovnako dobré bolo aj to, ako si mi vysvetlila rozdiel medzi mužským a ženským postojom. Naozaj som si všimol, že keď niečo vysvetľujem žene alebo dcérkam a postavím sa pritom presvedčivo ako chlap, tak je jednoduchšie presvedčiť ich, že to skutočne myslím vážne. Ale nezneužívam to. Ako som už hovoril, celkovo sa mi tak vy-skladali puzzle a viac som sa uvoľnil aj v bežnom aj v intímnom živote.

Ešte raz sa ti chcem poďakovať za to, ako sme sa mohli otvorene porozprávať a že som si aj vďaka tebe "upratal" svoje myšlienky. Dokonca aj moja žena sa po čase priznala, že je rada a je veľmi vďačná za to, že som si to takouto bezpečnou formou všetko vyriešil.

Prajem pekný deň,

Peter


Častokrát je problém iba v hlave. Je v poriadku a normálne poradiť sa s odborníkom, aby ste potom nemuseli nič ľutovať.

Rada pomôžem i vám. 

 Marianna

Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu