Ktorým slávnym osobnostiam pomohla tantra?

11.01.2019

21. storočie praje nielen technologickým objavom, ale hlavne rozmachu spirituality, duchovného učenia a sebarozvoja.

Už nám nestačia povrchné známosti a letné lásky. Túžime žiť naplňujúce vzťahy, uspokojujúce milovanie, plné lásky a vzájomného obdivu.

Jednou z ciest, ktorá nás môže doviesť k zlepšeniu nielen tejto stránky života, je tantra - vedomá práca s našou sexuálnou energiou.

Na prvý pohľad sa vám to tak nemusí javiť, ale naša sexualita a sexuálna energia ukrýva v sebe bohaté zdroje pre naše duchovné sebapoznanie a rast. Tantra sa zaoberá poznávaním a kultiváciou nášho sexuálneho potenciálu, čo často vedie k sebazdokonaľovaniu a k prinavráteniu zdrojov vlastnej vitality.

A čo hovoria na tantru známe osobnosti, ktoré ju vyskúšali?


1. Sting

Aj páry v showbiznise môžu spolu fungovať dlhé roky, aj celý život. Dôkazom toho je americký spevák Sting (67) a jeho manželka herečka Trudie Styler (65). Pár tvoria už takmer 35 rokov. Za ich vzťahom plným lásky a nežných dotykov je tantrické učenie.

Narozdiel od iných rockových hviezd, Sting žiari na javisku i v každodennom živote. Každé ráno praktizuje jógové ásany, medituje, jeho myseľ je pokojnejšia. Cez tantru a jógu spoznáva svoje telo a chápe, že mnohé fyzické bloky sú výsledkom psychických problémov, ktoré sú súčasťou tejto doby.


2. Raquel Welch

Vo veku 78 rokov už ženy, resp. babičky nemajú odvahu o dobrodružstvách ani snívať. To však nie je prípad pôvabnej herečky Raquel Welch. Pre ňu sa čas akoby zastavil. Málokto vie, že jej dokonalé telo, žiarivá tvár a optimizmus, sú rovnakého pôvodu ako u Stinga.

Raquel priznáva, že bolo dosť ťažké nájsť partnera, ktorý by tantru a jógu chcel s ňou trénovať, aby získal kontrolu nad svojou erotickou energiou. Ale keď prišli prvé úspechy, jej prekvapenie nemalo hraníc.

"Šťastie, ktoré cítime pri každej milostnej hre, rastie našimi nežnosťami a láskou. Sme ponorení v nekonečnej radosti, pri ktorej sa akoby rozpustíme jeden v druhom. Šťastie, ktoré cítime v takom stave, je opojné a my nevychádzame z úžasu."

3. Heather Graham

Americká herečka Heather Gragam (48) vždy sršala sexepílom. A ako sa dostala k tantre? Objavila ju pri natáčaní filmu The Guru. Tantrický sex sa jej páči kvôli tomu, že s partnerom nechávajú všetko plynúť. Tantra masážou sa nežne a pomaly uvoľnia, užívajú si spoločne strávené chvíle. Nemyslia na to, či dosiahnu orgazmus. O to príjemnejšie potom je ich vzájomné splynutie.


4. Scarlett Johansson

Darovať priateľke k narodeninám knihu o tantre, je skvelý nápad. Americká herečka, speváčka a modelka Scarlett Johansson (34) mala to šťastie dostať tantru do svojho života vďaka priateľovi Joshovi Hartnettovi. Tantrický sex bol pre ňu spočiatku náročnejší, no po čase si ho začala užívať viac a viac.


5. Tom Hanks

Tantra pomohla prekonať partnerskú krízu mnohým. Aj americkému hercovi a režisérovi Tomovi Hanksovi (62) a jeho manželke Rite Wilson (62). On sám sa vyjadril, že kľúčom k harmonickému vzťahu je vedieť spolu komunikovať, vedieť sa počúvať, veľa sa spolu smiať a mať tantrický sex. Na tom je veľa pravdy. Tom a Rita sú spolu 30 rokov. Pekný príklad ako dokážu prvky tantry udržať váš vzťah živý a zábavný.

A ja dodávam, že je to o snahe niečo zmeniť, niečo pre vzťah a seba urobiť a byť trpezlivý. A keď toto úsilie vyvíjate každý deň, prichádza želaná zmena vo vzťahu k partnerovi aj k samému sebe.

S láskou vaša Marianna


inšpirované z: https://zena.pravda.sk/sex-a-vztahy/clanok/271552-tantra/

Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu