Meditácia pohľadom

28.12.2018

Pozrite sa do očí svojho partnera a uvidíte nekonečný priestor možností.


Nie je nič intímnejšei než pohľad z očí do očí. Len dve skupiny ľudí sa pravidelne dívajú priamo sebe do očí: matky-deti a milenci. Vzájomný pohľad do očí je bránou do hlbokého a energetického priestoru:


  1. Posaďte sa oproti svojmu partnerovi/ke na pohodlné miesto a nastavte si časomieru na 5 minút. Pokiaľ môžete, zvoľte si budík, ktorý pri zvonení vydáva príjemný zvuk. Seďte tvárami k sebe, nastavte budík, zavrite oči a vedome dýchajte. Uvedomte si svoje telo a počúvajte partnerov dych.

  2. Otvorte oči a dívajte sa partnerovi/ke do očí. Len seďte a dívajte sa. Nemusíte sa smiať, hovoriť alebo čokoľvek robiť, len sa dívajte. Nechajte všetky pocity prejsť cez vás.

  3. Po 5 minútach sa dotknite jeden druhého. Vezmite partnera/ku za ruku a potom obaja zavrite oči a vedome spolu dýchajte 5 minút. To vo vás vyvolá mierumilovné mentálne rozpoloženie bez prerušenia kontaktu.


Očný kontakt môže vyvolať niektoré obtiažné emócie, pretože pohľad bez dôvery je obvykle spojený s výzvou alebo hrozbou. "Na čo si myslíš, že sa pozeráš?" zakričí niekto a ide sa pobiť. "Nevyvaľuj na mňa oči!" prenesie zvýšeným hlasom rodič k dieťaťu a dieťa sklopí oči, aby sa vyhlo problému. 

Dlhé pozeranie vyvoláva pocity, ktoré sú v prvom rade nepríjemné. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo je to tak vzrušujúci zážitok a prečo pohľad do očí v tantrickom sexe cvičíme. 

Byť v jednej chvíli s druhým človekom znamená odstraňovanie bariér. Pohľad z očí do očí vytvára sexuálny priestor, v ktorom neexistuje miesto, kam by sme sa nemohli pozrieť.


Tip od Marianny

  • Ak si trúfate, túto meditáciu môžete praktikovať aj v nahote. Dá vám to nový rozmer vnímania intimity s partnerom/kou.

zdroj: Claudia Blake - Tajemství tantrického sexu


Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu