Muži nevedia, čo chcú

02.10.2018

Stretávam sa s tým, že viacerí muži v dnešnej dobe nechcú stály vzťah. Pretože ten prináša so sebou aj občasné nezhody a potrebu ich riešiť. A tým sa nechcú zaťažovať. Volia radšej milenky a kamarátky s výhodami, občasné stretká. Chvíle, ktoré strávia s takouto známosťou, sú iba pekné, veselé a príjemné, nemusia ich trápiť rôzne problémy, hádky, deti či svokra. Zdá sa to byť ako ideálna voľba.

Ja to však naozaj tak?

Z dlhodobého hľadiska nie. Keď je človek mladý, skúma svet, zisťuje čo sa mu páči a čo nie, nemá chuť sa ešte viazať, chce cestovať. Takéto známosti v tom období sú fajn.

Na druhej strane asi všetci túžime cítiť teplo domova, miesto, kam sa môžeme vrátiť a cítiť sa milovaní a bezstarostní. Vedomie, že mám aj ja svoje miesto na svete a pre niekoho znamenám všetko. Takýto pocit sa nevybuduje zo dňa na deň a treba na to veľa sily, odhodlania a najmä lásky a vôle to dokázať.

A to sa nestane, keď partnerky striedam ako ponožky, mám milenky v každom meste a nestarám sa o nič.

V dlhodobom partnerstve nastávajú aj zlé dni. Dni, keď prídu problémy a treba ich riešiť. No po ich prekonaní sa obaja stávame silnejší a milujeme sa viac.

No čo ak problémy prichádzajú a my neviem už poriadne spolu komunikovať? Utiahneme sa do svojej ulity, prestávame sa partnerkou rozprávať, myslíme si, že nám nerozumie a nechápe ako ťažké to máme v práci...

A tak zájdeme na internetovú zoznamku. Najskôr iba preto, aby sme vypli hlavu. Nájdeme tam nejakú zaujímavú dámu, ktorá nám rozumie. Máme kopec spoločných záujmov a zdá sa, že tá online osoba je lepšia ako tá, ktorú máme doma.

No, zdanie môže iba klamať.

Na začiatku terajšieho (už nie veľmi fungujúceho) vzťahu sme cítili tiež motýliky v bruchu a vzrušenie, keď sme sa spolu videli. Nevedeli sme sa dočkať, kedy budeme opäť spolu, kedy skončíme v posteli a bude nám skvele.

A teraz, po pár rokoch, sa nám zdá, že partnerka je akýsi iný človek ako predtým. Zovšednela nám. Už ju neberieme ako toho výnimočného človeka tak ako predtým. A presne tento pocit nám dá milenka. Je to niečo nové, nepoznané, cítime pri nej vzrušenie, ktoré nám tak dlho chýba. Nevieme sa jej nabažiť.

A tak kopec času trávime na internete, v práci, po baroch či výletoch, len aby sme doma tie problémy nemuseli riešiť.

V mnohých prípadoch už hrozí aj rozchod či rozvod, lebo hádky sú na dennom poriadku a nespokojnosť partnerov obrovská.

Je Vám to povedomé?

Mám pre vás otázku - v kútiku duše, milujete ešte svoju partnerku? Chceli by ste, aby sa váš vzťah zlepšiť? Chceli by ste opäť cítiť to vzrušenie ako na začiatku vášho vzťahu? Chceli by ste byť zase bláznivo zamilovaní?

A boli by ste ochotní niečo preto urobiť, niečo malé zmeniť?

Ak áno, mám pre vás niekoľko riešení.

Jedným z nich je zájsť si na profesionálnu tantra masáž. Dobre čítate, tantra masáž. Ale nie len tak hocijakú. Profesionálna, čistá, kvalitná tantra sa zaoberá kultiváciou sexuálnej energie a oživením vzťahov. Nejde zásadne o žiadne erotické služby ani bordel, masérky nespávajú s klientmi. Tým pádom nejde o žiadnu neveru.

Tantra je oslavou života, jedinečnosti, krásy. Je to celá filozofia života, spôsob nazerania na svet. Tantra vníma človeka ako jeden celok. Ošetruje nielen fyzické telo, ale aj duševné, duchovné, emocionálne. Tantra masáž cez fyzický dotyk postupne ošetruje všetky vrstvy človeka. Učí nás byť citlivými, vnímavými, uvoľnenými, láskavými. Celá masáž je rituál uctievania tela. Masérka sa dotýka s plným vedomým, pozornosťou a láskou a to v kombinácii s pomalosťou, hudbou, arómou a teplým olejom vytvára jedinečný zážitok na celý život.

Keď potom vlastný zážitok z masáže viem odovzdať aj doma partnerke, môže vzniknúť hlbšie puto medzi nami. Môžem zistiť, že veci sa dajú robiť aj inak, že sami k sebe vieme pristupovať inak. Že každý z nás potrebuje pre život niečo iné a naučím sa tieto odlišnosti rešpektovať.

Ďalším riešením môže byť návšteva vzťahového poradcu, mentora, kouča. Nie je to slabosť vyhľadať pomoc. Namiesto toho, aby ste sa utápali zbytočne v problémoch, je kouč dobrá voľba, ako pochopiť váš vzťah a problémy v ňom.

Môžete si zájsť aj na nejaký odborný seminár alebo workshop, začať čítať knihy o psychológii vzťahov či na internete nájdete už teraz množstvo videí na túto tému.

Aj keď sa cítite teraz trochu stratení a zúfalí, myslíte si, že to je už beznádejné a s vašou partnerkou sa už nedá nič robiť, omyl. Všetko sa dá, keď sa chce. Len treba nájsť spôsob, ako s ňou komunikovať tak, aby vám rozumela. Bez hádky a kriku.

Tak ako sa svaly dajú vytrénovať, tak aj komunikácia a psychická sila sa dá naučiť.

Stanete sa lepším Mužom.

Verte si a vydržte. 

Vaša Marianna


Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu