Starostlivosť o seba. Sebeláska

08.11.2018

Skutočná starostlivosť o seba nie sú iba soľné bublinkové kúpele a čokoládová torta. Je to robiť rozhodnutia na vytvorenie života, z ktorého nepotrebujete pravidelne unikať.

Znamená to byť hrdinom/hrdinkou svojho života, nie jeho obeťou.

Je to stať sa osobou, ktorou vieš, že chceš byť a máš byť. Niekto, kto vie, že bublinkové kúpele a čokoládová torta sú spôsob, ako oslavovať život - nie z neho unikať.

Kedy naposledy ste si dopriali skutočný oddych?

Nechali ste si niekedy hýčkať telo, dušu a zmysly a dovolili si byť slobodní a nič neriešiť?

Dovolili ste si niekedy cítiť vzrušenie bez hanby a viny?

Skúmali ste si svoje telo dotykmi?

Milujete svoje telo také aké je?

Skúmať vlastné telo a sexualitu nie je hriech. Je to naopak veľmi potrebné. Kto iný má lepšie vedieť, čo sa vám a vášmu telu páči, ak nie vy sami?

Skúste si to. Venujte si raz do týždňa 10-20min iba pre seba. Odmeňte sa napr. spomínaným kúpeľom alebo nejako sladkou dobrotou.

Nežne a pomaly sa pohlaďte po tele. Doprajte lásku a pozornosť najmä tým častiam na tele, ktoré si myslíte, že máte nedokonalé. Hovorte si, akí ste úžasní, čo všetko ste už dokázali.

Keď si začnete venovať pozornosť, môžete časom zacítiť jemné vibrácie v tele. To je vaša prebúdzajúca sa sexuálna energia, ktorá sa raduje. Raduje sa, lebo sa jej konečne venujete a ona sa chce s vami hrať.

Tak sa hrajte. Voľne, slobodne, bez ostychu a hanby. Veď je to vaše telo a vy si s ním môžete robiť čokoľvek. Aj sa ho dotýkať a hladiť ho :)

Vaša Marianna


inšpirované z: https://thoughtcatalog.com/brianna-wiest/2017/11/this-is-what-self-care-really-means-because-its-not-all-salt-baths-and-chocolate-cake/

Tip od Marianny

Zaujala vás téma sebeláska, ako sa mať rada, ako rozvíjať a prehlbovať váš vzťah?
Príďte na mini workshop Uvoľni sa do svojej ženskej energie a bez posudzovania a ostychu preskúmajte svoju ženskú esenciu.


Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu