Tantra - Spôsob, ako spoznať samú seba

05.01.2019

Rozhovor s Mariannou Púšovou. Marianna je krásna žena, vedomá si svojej ženskosti. Ale vraj to tak nebolo vždy. A tak sme sa stretli a porozprávali sa o jej ceste, ktorá ju priviedla k práci tantrickej masérky.

Čo vlastne je Tantra masáž?

Tantra je filozofia pochádzajúca z Indie a Tantra masáž je jeden zo spôsobov ako spoznať samého seba. Tantra masáž je relaxačná a uvoľňujúca masáž, počas ktorej má klient možnosť v bezpečnom a láskyplnom priestore preskúmať svoje telo cez dotyk niekoho iného. Je to masáž telo na telo, väčšinou v úplnej nahote. Je to preto, lebo nahota je v Tantre posvätná. Celá Tantra masáž je rituál uctievania tela. Keďže je Tantra masáž veľmi intímna, poskytuje o to hlbší zážitok pre klienta, kedy môže preskúmavať aj svoju sexualitu a prúdenie sexuálnej energie. Sexuálna energia je v podstate tá Vášeň, motor, ktorý nás poháňa v každodennom živote. Podľa dohody s masérom môže ale aj nemusí byť na konci masáž intímnych zón tela. Ak si klient želá aj masáž intimít, je taktiež to vecou dohody, či pôjde iba o masáž vonkajších partií alebo aj vnútorných. Taktiež môže aj nemusí dôjsť k vyvrcholeniu. V Tantra masáži nie je cieľom, aby muž alebo žena mali vyvrcholenie. Pretože aj muž aj žena môžu prežívať orgazmus a vzrušenie nezávisle na ich Lingame (penis) alebo Jóni (vagína). Každá masáž je preto iná a individuálna. Vediem ju intuitívne, podľa pocitov a naladenie sa na klienta či klientku.

Aká bola Tvoja cesta k Tantre?

Bola to zvedavosť. Vtedy ako 26-ročná som už veľmi dlho chcela vyskúšať, čo to je. Mala som predstavu, že Tantra je nejaká erotická masáž, ale čím viac som o tom čítala na internete, tým to dostávalo pre mňa hlbší význam, že je to ďaleko viac ako masáž. Tantra je prostriedok ako spoznať sám seba. Chápala som to ako terapiu a s týmto zámerom som šla aj na svoju prvú masáž.

Aké zranenia si potrebovala prostredníctvom tantry vyliečiť?

Chcela som nájsť cestu sama k sebe, sebalásku, sebahodnotu, mať sa rada a prijať svoje telo. Počas prvej masáže som si nedovolila ani veľa cítiť, ani niečo prežívať. Stále som mala v hlave, že je so mnou cudzí chlap a takto sa ma môže dotýkať iba partner. Tak som tam ležala ako poleno. Druhá masáž prišla asi s mesačným odstupom. Po rozhovore s masérom pred masážou a počas nej som si viac dovolila. Išlo o to, že je to na mne. Je jedno, kto ma masíruje, ide o to, ako si to ja sama dovolím prežívať. Zrazu tá masáž bola o niečom inom. Môj zážitok bol oveľa, oveľa hlbší. Tretia masáž bola niečo úžasné. Úplne som pri nej vypla hlavu a dovolila som si naplno prežívať dotyky a občas som ani neverila tomu, ako sa moje telo hýbe, ožíva, a že toto som stále ja. Bol to veľmi krásny a hlboký zážitok.

Ako Tvoja cesta pokračovala ďalej?

Po tretej masáži mi masér odporučil tantrický workshop, kde sa viacej môžem dostať do svojho vnútra. Bola som tam takmer štyri dni a na konci tejto úrovne som sa cítila oveľa viac sama sebou než kedykoľvek predtým. Na workshope sme sa učili spojiť sa so svojou sexuálnou energiou a rozvíjať ju. Hlavne pre mužov bolo dôležité, nebáť sa prejaviť svoje emócie. Keď počas rôznych cvičení mali potrebu plakať alebo zúriť, mohli sa prejaviť krikom, slzami, búchaním do matraca. Niektorí si dokázali svoje traumy a pocit spojiť s konkrétnym zranením z detstva. Niekedy to však ani nebolo potrebné, preliečilo sa to samo, pochopenie na vedomej úrovni niekedy nebolo potrebné, stačilo, že to prešlo cez telo. Alebo prišlo neskôr spätne. Každý prežíva masáž úplne inak, aj ženy sa odlišujú v tom prežívaní a všetko, akékoľvek prežívanie, akákoľvek cesta je v poriadku. Na workshope som si našla partnera, s ktorým sme naďalej praktizovali Tantru a zrazu len čisté bytie s ním dostalo iný rozmer. Po polroku sme boli spolu na ďalšom tantrickom worshope pre pokročilých. Aj keď sme sa tak často nevídali, bolo to veľmi intenzívne a mala som pocit, že za toho polroka sme toho toľko prežili ako za tri roky iného vzťahu. Po tomto druhom workshope sme sa obaja dostali do väčšej hĺbky samých seba, čo nás ako pár priviedlo k rozhodnutiu rozísť sa. Čím viac som spoznala samu seba, tým viac som si uvedomovala, že to nie je vhodný partner pre môj život. No doteraz sme v kontakte.

A ako sa Tvoja záľuba vyvinula do Tvojho povolania?

Po druhom tantrickom workshope ma kamarátka zlákala, aby som sa s ňou šla učiť Tantra masáž. Po dlhšom prehováraní som šla, aj keď som sa ešte vtedy netúžila stať profesionálnou masérkou, len som chcela preniknúť hlbšie do Tantra masáže. Naučila som sa jednoduchú štruktúru prevádzania Tantra masáže a moje poznanie sa stále prehlbovalo. Zrazu som vedela, že toto je tá cesta, ktorú som doposiaľ hľadala. Chcela som slúžiť a pomáhať ľuďom, ale nevedela som dovtedy, ako to môžem spraviť, ktorou cestou ísť. A robiť Tantru ako prácu mi zrazu dalo hlbší zmysel. A dostala som okamžitú možnosť zamestnať sa ako Tantra masérka. A tak sa aj stalo a od októbra 2016 som začala pracovať v Tantra Chráme Savitri v Bratislave. Neľutujem tú možnosť, že som sa k tomu "náhodou" takto mohla dostať.

Aký vzťah má k Tvojej práci Tvoja najbližšia rodina? Ako to vnímajú, berú, chápu?

Neboli síce u mňa na masáži, ale stoja pri mne. Povedali mi, že je to môj život. Videli, že som šťastná v tom, čo robím. Nechápali síce, prečo chcem robiť práve toto, ale nenamietali, podržali ma a stále stoja pri mne.

Čo Ti Tantra dala, čo vzala a čo dávaš Ty Tantre?

Tantra mi dala toho veľa a zobrala mi najmä strach prejaviť samú seba. Nemôžem sa zavďačiť každému v okolí, nemôžem "premeniť" všetkých, aby ma mali radi, môžem byť len sama sebou, nech si ktokoľvek myslí, čo chce. Tí správni ľudia ku mne prídu a nemusím sa na nič hrať. Môžem byť v každej situácii uvoľnená a mať sa rada taká aká som. Toto síce počúvame z každej strany, no keď sa to naozaj udeje a človek to precíti v každej bunke svojho tela naozaj, je to niečo úžasné. A potom človek nemusí nasilu pretláčať tie negatíva, čo v sebe má pod kobercom skryté, proste potom (napríklad po tantrickej masáži) sa ten stav ľahkosti bytia deje neustále. Za to som veľmi, veľmi vďačná. Tantra mi priniesla aj poznanie, že každý jeden z nás prežívame veci úplne, úplne ináč a stále je to dobre. Proste každý má svoj uhol pohľadu, svoje schopnosti a nadania. A je v poriadku, že sme každý úplne iný. Každý máme svoju slobodu a môžeme robiť veci tak, ako chceme. Keď sa hnevám na niekoho druhého za niečo, on mi len robí zrkadlo. A opäť sa na neho nemôžem za to hnevať, on je len kontrolka, ktorá mne zasvietila a niečo mi naznačuje. Naznačuje mi to, čo si mám "opraviť".

Ako vnímaš spojenie s vyššiou silou? Bohom, Bohyňou, Univerzom, Vesmírom?

Od malička som bola vedená ako ateistka, nie som ani pokrstená. V tomto smere som mala slobodu preskúmať vieru. Ortodoxné božstvá som však od počiatku vnímala ako veľmi striktné a preto som nikdy neinklinovala k vstupu do nejakej cirkvi. Keď som sa začala otvárať vyšším silám, keď som sa dala na cestu sebarozvoja, pochopila som, že tá sila je stále to jedno. Máme veľa názvov, ale je za tým stále to jedno. Všetci sme Bohovia a Bohyne, sme tie krásne svetielka, pochádzame všetci z toho jediného zdroja, ktorý ja nazývam Vesmír alebo Príroda. Už sa nebránim ani pomenovaniu Boh, pretože za tým teraz vnímam tú vyššiu silu, nielen Boha v kresťanskom ponímaní. Pri Tantre a metóde RUŠ (Rýchla a Účinná zmena Skutočnosti, Karel Nejedlý) som zažila ten vnútorný pocit, že som to božské svetlo a to bola čistá Láska. Dostávať sa opäť a opäť do toho stavu čistej Lásky je niečo úžasné a v každom človeku vidím to svetielko od Boha.

Za rozhovor ďakuje Zuzana Mališová, 13.3.2017 v Bratislave

zdroj: https://www.radost.sk/zeny-bohyne/tantra-%E2%80%93-sposob-ako-spoznat-seba-samu.html


Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu 
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu