Polarita a harmónia medzi partnermi

08.11.2018

Medzi partnermi je dôležitá polarita a harmónia.

Spomeniete si ešte, ako ste sa cítili, keď ste boli čerstvo zamilovaní? Motýle v bruchu, radosť, šťastie, vzrušenie, dobrodružstvo pri objavovaní. Nevedeli ste sa toho druhého nabažiť. Cítili ste, že toto je ten pravý/tá pravá. Neustále to medzi vami iskrilo.

Prečo to teda prestalo?

Stal sa váš vzťah všedným? Zdá sa vám, že ste sa stali akoby iba kamarátmi, parťákmi?

Žena prestala byť vo vzťahu záhadná, tajomná, nepredvídateľná. Muž ju prestal dobývať, dvoriť sa jej, objavovať ju.


Polarita je o tom, že jeden je iný ako ten druhý. A vďaka tomu sa priťahujú. V priateľsky pokojných manželstvách tak chýba vášeň.

Veľmi často sa stretávame s faktom, že dvojice si želajú oživiť ich intímny život. Cítia, že ich intimita je nulová alebo nedostačujúca. Dochádza k tomu i u partnerov, ktorí si inak v živote veľmi dobre rozumejú a majú sa radi. A práve toto znižuje tú polaritu medzi nimi.

Na druhej strane potom môžu byť páry, ktorým to v posteli klape, ale v bežnom živote by sa najradšej pozabíjali. Pretože jeden druhému vôbec nerozumejú! Majú medzi sebou vysokú polaritu. Pokiaľ by po sebe chceli, aby sa na všetkom zhodli, zmizne aj ich polarita.

Treba pochopiť, že to medzi nami iskrí práve preto, že máme v mnohých veciach tak odlišných štýl. Vtedy je dôležité pochopenie, že ten druhý to má inak ako ja a akceptovať to. Následne nájsť kompromis.

Pýtate sa, či je možné, aby to medzi vami ešte tak iskrilo ako predtým? Odpoveď je, že áno, je to možné!

Aj sám Alfred Hitchcock to vedel a zhrnul to takto:

Žena by vždy mala byť ako dobrý, napínavý film.
Čím viac toho nechá na predstavivosť, tým viac vzrušenia je tam.
Toto by mal byť jej cieľ.
Vytvoriť napätie a nechať muža objavovať veci o nej, bez toho, aby mu to povedala.


Často sa stáva, že jeden z partnerov je sexuálne aktívnejší a je to logické, že jeden má väčšiu chuť ako druhý.

Čo s tým? Sex neodmietať, ale ani sa nepremáhať. Kľúčom je otvoriť sa. Spoločne hľadať cesty, ako si milovanie užívať.

Traduje sa, že to býva muž, kto má väčšiu chuť na sex. Dnes je to aj veľa žien, ktoré sa sťažujú na nedostatočný sexuálny apetít partnera. Skôr platilo, že ak muž chce, žena to vydrží - je to jej manželská povinnosť. To sa neskôr prehuplo tak, že sexuálny život "vedie" odmietajúci partner. Nechce, a to musí byť rešpektované.

Pritom sexualita je úzko spojená s ľudskou životnou silou a radosťou. Bez naplňujúcej sexuality vysycháme, prichádzame o energiu. Sexuálna abstinencia tiež často prispieva k vzrastajúcemu napätiu a neporozumenie medzi mužom a ženou. Zdravá sexualita naopak prirodzene vedie k porozumeniu v páre. Dvojice, ktoré sa spolu často milujú, mnoho konfliktov naraz prestávajú riešiť. U väčšiny hádok ide beztak o maličkosti, ktoré pri fyzickom súznení skrátka prestávajú existovať.

Fyzický kontakt však nemusí byť iba milovanie. Je to pohladenie, objatie, jednoduchámasáž chodidiel. Blízkosť a pozornosť, ktorú si ľudia navzájom dávajú. Orientácia na vzrušenie často spôsobí, že zabúdame na láskyplný kontakt. My učíme ľudí celkom iný pohľad na milovanie.

Ten stojí na princípoch, ktoré umožňujú prebudiť lásku a vášeň aj v zdanlivo vyprahnutom vzťahu. A ktorý vedie k rozvíjaniu nádherných zážitkov aj u tých, ktorí sú vďaka svojmu životnému štýlu a hromade povinností unavení a sex je tým posledným, na čo v noci majú chuť.

Na našich kurzoch a workshopoch sa polarite medzi mužmi a ženami venujeme hlbšie. Sami si to aj priamo vyskúšate a pocítite na sebe ten rozdiel.

Keď potom novo osvojené informácie a princípy aplikujete do každodenného života, dosiahnete trvalých zmien.

S láskou Marianna a Xenyie


Tantra Sávitryí Nitra

Marianna - Tantra Sávitryí Nitra
Čermánske námestie 3, 949 01 Nitra
info@tantrasavitryinitra.eu
+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu